Haber

İzmir’deki Uzundere Kentsel Dönüşüm Platformu üyeleri, çözüm istedi

Uzundere Kentsel Dönüşüm Platformu Sözcüsü Eray Uslu, İzmir Büyükşehir Belediyesinin 11 yıl evvel başlayan kentsel dönüşüm çalışmalarını tamamlamaması nedeniyle mağdur olduklarını ve bir an evvel meselelerinin çözülmesini istediklerini bildirdi.

Uslu, Karabağlar ilçesindeki Uzundere kentsel dönüşüm alanında yaptığı basın açıklamasında, belediyenin 2011 yılında Uzundere ve Yurdoğlu mahallelerinde kentsel dönüşüm projesi başlattığını, 4 etaplık projenin lakin 2 etabının tamamlandığını söyledi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile 13 ay evvel, İzmir’deki programı sırasında görüştüklerini, bu görüşmede kendilerine sözler verildiğini kaydeden Uslu, şöyle dedi:

“13 ay geçmesine rağmen mahalleyi ikiye bölüp, bir kısmını yıkıp diğer kısmını bıraktılar. Örnek proje diye yola çıktığınız işi neden bitirmiyorsunuz? Geçen haftalarda yine İzmir’de zelzele oldu. Zelzele gerçeği ortadayken İzmir Büyükşehir Belediyesi neden hala bekliyor? CHP Genel Liderine da İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’e de çağrımızdır, artık bu rezilliğe bir son verin, yarım bıraktığınız dönüşümü bir an önce bitirin. Eğer yapmayacaksanız da açıklayın.”

Uslu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan da hususa el atmasını talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu